Puchar Rodzinny i Otwarte Mistrzostwa Warszawy - 26-27.03.2011 - relacja i wyniki

Data rozpoczęcia
28-03-2011

W miniony weekend zostały rozegrane zawody Puchar Rodzinny i Otwarte Mistrzostwa Warszawy w narciarstwie alpejskim, zaliczane do eliminacji Narciarskiego Pucharu Mazowsza.

Na stoku Kotelnicy Białczańskiej rywalizowało 200 zawodników warszawskich klubów narciarskich (WTS Deski, TN, RASC, GoldenBoys, WKN) oraz duże grono osób niezrzeszonych.

Puchar Rodzinny zdobyła rodzina Rewerelli. Drugie miejsce rodzina: Małgorzata Kotańska, Artur Cąkała oraz Mari i Ari Cąkała. Na trzecim miejscu uplasowała się rodzina Blauth.

Po raz pierwszy w historii zawodów zostały przyznane Super Puchary dla rodzin czterosobowych oraz liczebniejszych. W tej klasyfikacji rodzina Rewerelli była nie do pobicia.

Wielkie emocje towarzyszyły rywalizacji we wszystkich grupach wiekowych. Zawodnicy walczyli o setne sekundy. Jednak najwięcej emocji było w grupie Grand Master - mężczyźni. W sobotę w klasyfikacji indywidualnej Marcin Baluth przed Bartkiem Kowalskim i Tomkiem Marcem. W niedzielę pierwsza dwójka zamieniła się miejscami, a Tomek Marzec przegrał walkę o drugie miejsce z Marcinem Blauth o 1 setną sekundę !

Niewiele mniejsze emocje towarzyszyły rywalizacji Pań z grupy Masters. Na starcie stanęły zawodniczki, które czasami przejazdów nie ustępowały mężczyznom.
W sobotę wśród Pan zwyciężyła Małgosia Madler, za Nią był Małgosia Dobrowolska, a trzecie miejsce zajęła Monika Blauth.
Natomiast w niedzielę na pierwszym miejscu uplasowała się Monika Blauth, przed Małgosią Madler i Małgosią Dobrowolską.

Najsilniejszą i najliczniejszą kategorią w zawodach była grupa X - mężczyźni Masters. Wystartowało 34 zawodników. Rywalizacja byłą zacięta i toczyła się o setne sekundy. Dwukrotnie triumfował Tomasz Miśniakiewicz "Tomba",  pozostawiając w tyle takich zawodników jak Michał Wojtiuk, Wojtek Fic, Artur Cąkała, czy Tomasz Rewerelli.

Świetne wyniki zdobyli również młodzi zawodnicy WKN, we wszystkich kategoriach wiekowych. Czołowe miejsca na podium zdobyli między innymi: dziewczynki - Mela Rewerelli 1 miejsce, za Nią Kasia Kabulska i Pola Pacałowska, chłopcy: Tadzio Ejchart 1 miejsce, za Nim Rafał Figiel.
Kolejna grupa: Zosia Antepowicz 2 miejsce, Ari Cąkała 3 miejsce. Chłopcy - Kacper Mielczarek 2 miejsce.
W grupie Młodzika dwa pierwsze miejsca zbobyły: Mari Cąkała i Zuzia Czapska, a wśród chłopców 3 miejsce zajął Mateusz Rewerelli.
Rewelacyjne osiągniecia również w grupie Juniora i Juniora Młodszego: 1 miejsce Marysi Rewerelli, wśród chłopców pierwsze cztery miejsca zajęli: Krzysiek Małkowski, Janek Antepowicz, Maks Kuhnke i Marcin Kierebiński.

W grupie juniora 4 pierwsze miejsca zdobyły: Marysia Poppe, Kasia Blauth, Kasia Ostrowsa, Zuzia Geremek. Chłopcy: Antek Kubasiewicz 2 miejsce, za Nim Max Szeszko i Michał Rewerelli.

Mamy nadzieję, że wszyscy się dobrze bawili podczas zawodów oraz zakończenia.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom udanych startów i już dzisiaj zapraszamy na przyszłoroczną edycję Pucharu Rodzinnego i Otwartych Mistrzostw Warszawy !