Aktualności

2023-09-06
- 2023-05-31

Poniżej podajemy plan treningów na końcówkę września oraz na październik dla roczników 2013-2017

27.09.2023 – trening NARCIARSKI 18:00-20:00
29.09.2023 – slalomowy trening

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci z roczników 2017-2020 na treningi: ogólnorozwojowe w niedzielne przedpołudnia oraz na treningi narciarskie w środę i w sobotę.                   

2023-09-30
- 2023-10-01

Z okazji 100-lecia Warszawskiego Klubu Narciarskiego mamy zaszczyt zaprosić Państwa na WIELKI BAL, który odbędzie się w sobotę 30 września 2023 r. o godzinie 19:00 w Centrum

Galerie zdjęć

Grupy

PRZEDSZKOLAKI 3-6 LAT

Od lat zarażamy dzieci pasją do narciarstwa i przekazujemy najważniejsze zasady fair play. Heroski to najmłodsza grupa wiekowa czyli dzieci w wieku 3-7 lat. Przygodę z nartami dzieci rozpoczynają na Górce Szczęśliwickiej w Warszawie lub w trakcie przedszkoli narciarskich organizowanych z Zakopanem. To czas kiedy mali narciarze zdobywają pierwsze umiejętności narciarskie, nawiązują nowe przyjaźnie  a przede wszystkim świetnie się bawią.

Serdecznie zapraszamy na treningi ogólnorozwojowe herosków w Warszawie, które w sezonie 2022/2023 odbywają się w niedzielę od 10.30 do 12.00  w Parku Szczęśliwickim obok Górki Szczęśliwickiej. 

Od października ćwiczymy także na Górce Szczęśliwickiej w środy 17.30-19.00.

Ofertę naszego przedszkola, informacje dotyczące instruktorów, galerie i filmy znajdziecie w aktualnościach oraz na profilu klubu na portalu Facebook warszawskiklubnarciarski /Instagram heroski_wkn.

DZIECI 7-10 LAT

Dzieci to grupa narciarzy, w której szkoleniu łączy się umiejętności i zapał małych narciarzy oraz ambicje i zaangażowanie ich rodziców. Dzieci uczą się techniki skrętów na nartach na Całorocznym Stoku Narciarskim Szczęśliwice ale przede wszystkim na obozach klubowych. Startują w cyklu zawodów Warszawskiej Ligi Szkolnej i Ligi Zakopiańskiej.

Celem szkolenia oprócz umiejętności sportowych jest również to, aby dzieci stały się samodzielnymi, potrafiącymi współpracować w grupie koleżeńskimi ludźmi. Przyjaźnie zawarte w WKN-ie pozostają na całe życie.

Klub nie zapomina też o dzieciach, które dopiero zaczynają uczyć się jazdy na nartach  i nie przeszły cyklu przedszkoli klubowych. Naukę zaczynają na Szczęśliwcach, a potem rozwijają swoje umiejętności na obozach klubowych w górach na śniegu.

 Opiekunem grupy Dzieci jest Tomasz Marzec

MŁODZICY & JUNIORZY MŁ. 11-14 LAT

Młodzicy i Juniorzy Młodsi to liczna grupa zawodników WKN, zazwyczaj już dłuższy czas związanych z Klubem, intensywnie rozwijających swoje umiejętności i biorących udział w wielu zawodach narciarskich. Zawodnicy z tej grupy startują w Młodzieżowym Pucharze Polski.

W okresie letnim trenują na obozach kondycyjnych, co stanowi ważny element przygotowań do sezonu zimowego. Stałym miejscem obozów letnich jest dwutygodniowy obóz kondycyjny w Centralnym Ośrodku Sportowym w Wałczu, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.  

Wysiłek tych młodych zawodników przekłada się na sukcesy odnoszone w zawodach krajowych i międzynarodowych, przede wszystkim w Pucharze Polski, Tauron Family Cup. Cykl treningowy dla tej grupy wspomaga rozwój osobowości, uczy dyscypliny i współpracy w zespole. Opiekunowie wkładają wiele zaangażowania i wysiłku, aby rozbudzić ducha walki, współzawodnictwa oraz chęci odnoszenia sukcesów.  

Opiekunem Juniorów Młodszych i Młodzika jest Maksymilian Szeszko.

JUNIORZY 15-19 LAT

Jest to grupa  w przeważającej części składająca się z zawodników, którzy przeszli wieloletnie szkolenie WKN w ramach młodszych kategorii wiekowych. Juniorzy startują w zawodach FIS i Olimpiadzie Młodzieży, ale jednocześnie nadal trenują w celu podnoszenia swoich umiejętności, również szkoleniowych. 

To właśnie z tej grupy rekrutuje się "świeży narybek instruktorski" WKN, szkolący na treningach i obozach klubowych.

DOROŚLI OD 20 LAT

Dorośli to grupa narciarzy najbardziej zróżnicowana pod względem umiejętności i wieku. Wszystkich łączy wspólny cel: pojechać na narty w wysokie góry, w fajnym towarzystwie, z zastrzykiem adrenaliny, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Oferta Klubu jest dostosowana do różnych oczekiwań, dlatego na obozach szkolenie narciarskie prowadzone jest na kilku poziomach: od jazdy rekreacyjnej po sportową. 

Osoby o zacięciu sportowym biorą udział w zawodach klubowych, takich jak Puchar Warszawy czy Puchar Rodzinny, ale również w Mistrzostwach Polski Amatorów pod patronatem PZN (plan zawodów na http://www.wnp.pzn.pl/)