Bardzo dobry sezon dla teamu Rossignol

Data rozpoczęcia
30-03-2011

Puchar Świata w narciarstwie zjazdowym, biegowym, biathlonie oraz we freeride zakończył się w ostatni weekend. Czas na podsumowanie wyników teamów Rossignol!

Bardzo dobry sezon dla teamu Rossignol:

2 miejsce w Pucharze Świata dla JB Grange w slalomie, Tessy Worley w slalomie gigancie i dla Christofa Innerhofera w kombinacji!

Świetny sezon dla trzech czołowych zawodników teamu Rossignol, którzy stanęli na podiach w klasyfikacjach generalnych w swoich najmocniejszych dyscyplinach.

Mistrz Świata w slalomie był w tym sezonie 5 razy na podium,
z czego 3 razy wygrał (Levi, Kitzbuhel oraz Schladming).

Tessa Worley także może być dumna z zakończonego sezonu,
w którym 3krotnie zwyciężała i zdobyła 2 medale w Mistrzostwach Świata, ostatecznie zajęła 2 miejsce w klasyfikacji slalomu giganta! Aż do zawodów w Spindlerovym Mlynie w zeszły weekend, była liderką tej klasyfikacji. Nie rozegrane zawody slalomu giganta w Lenzerheide uniemożliwiły jej ostateczną walkę o Kryształową Kulę.

Wielkie gratulacje dla Christofa Innerhofera, który definitywnie zapamięta ten sezon jako najlepszy w karierze.
Z kompletem medali z Mistrzostw Świata w Garmisch-Partenkirche, Christof wygrał Super Kombinację w Bansko tydzień po Mistrzostwach.
Włoski Mistrz Świata pokazał swój talent w konkurencjach szybkościowych, ale osiągnął także obiecujące wyniki w konkurencjach technicznych.
To pozwoliło mu na zajęcie 2 miejsca w klasyfikacji Super Kombinacji, oraz na znalezienie się w pierwszej 10 klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, gdzie zajął 8 miejsce!

Rossignol pierwszy w klasyfikacji producentów w slalomie mężczyzn i slalomie gigancie kobiet!

W ten weekend zawodami w Lenzerheide zakończył się Puchar Świata.
Genialne starty naszych zawodników w Mistrzostwach Świata w Garmisch-Partenkirchen przyniosły aż dwa tytuły mistrzowskie - Christof Innerhofer w super gigancie i JB. Grange w slalomie. W Pucharze Świata nasi zawodnicy stali 21 razy na podium, w tym 10 razy zwyciężali!

Te wspaniałe wyniki przyniosły Rossignolowi pierwsze miejsce w klasyfikacji producentów w Pucharze Świata w slalomie mężczyzn oraz w slalomie gigancie kobiet.
Rossignol uplasował się na także na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej producentów - we wszystkich dyscyplinach, zarówno kobiet i mężczyzn.

Wielkie gratulacje dla zawodników oraz całego teamu za ten wspaniały sezon!