1% podatku dla WKN

Drodzy Klubowicze i Miłośnicy WKN!

Pomóżcie nam rozwijać warszawskie narciarstwo i przekażcie WKN 1% podatku – to nic nie kosztuje! Wystarczy w deklaracji podatkowej wpisać numer KRS 0000042950.

Zbliżający się czas składania deklaracji PIT za rok 2018 jest również momentem podjęcia decyzji o przekazaniu 1 % swojego podatku organizacji pożytku publicznego. Warszawski Klub Narciarski posiada taki status od 2004 r., co pozwala mu na otrzymywanie środków finansowych pochodzących z wpłat na podatek dochodowy od osób fizycznych. Taki przywilej może uzyskać jedynie organizacja pozarządowa, która prowadzi działalność społecznie użyteczną, czym w przypadku WKN jest krzewienie narciarstwa.

WKN jest stowarzyszeniem typu NON-PROFIT, a źródłem finansowania jego działalności są składki członkowskie, opłaty za treningi i obozy, darowizny, dofinansowania ze środków publicznych oraz przekazywany corocznie 1 % podatku. Ten z pozoru szeroki katalog nie pozwala niestety na znaczące rozszerzenie działalności Klubu o nowe inicjatywy. Wszystkie wpłaty przeznaczane są bowiem na pokrycie kosztów stałych, w tym najem lokalu, wynagrodzenia dla instruktorów czy pracowników biura. Niejednokrotnie zdarza się także, iż wpisowe za zawody nie pokrywają w całości kosztów ich zorganizowania.

Aby móc nadal rozwijać nasz ulubiony sport, jakim jest narciarstwo musimy nieustannie poszukiwać nowych źródeł finansowania. Dlatego zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku Warszawskiemu Klubowi Narciarskiemu!

Zarząd WKN

Załączniki
1% dla WKN702.4 KB